Network Marketing özetle ürünlerin fabrikadan direkt müşterilere ulaştırılması ve aradaki toptancı, perakendeci, reklam gibi masrafların müşterilere ve satış temsilcilerine dağıtılması ile oluşturulan bir iştir. Türkçe olarak ağ pazarlama, pazarlama organizasyonu, çok katlı pazarlama gibi isimler alır. Şimdi network marketingi biraz daha detaylı bir şekilde inceleyip bu iş fırsatına ücretsiz olarak başlama fırsatı sunacağız.

Klasik ticaret döngüsü nasıldır? Ürünler fabrikada üretilir, ülke toptancısına, ordan bölge toptancısına, ordan il toptancısına, oradan mağazaya, ve mağazadan da müşterilere ulaştırılır. Elbette TV Reklamları, radyo reklamları, gazete reklamları gibi bir çok reklam ağını da buna eklediğimizde normal fiyatı 20TL olan bir ürünün bize gelene kadar ne kadar üst üste kâr konulduğunu farkedeceksiniz. Peki böyle olmasa! Yani ben ürünü direkt fabrikadan alsam, yada müşteri direkt fabrikadan alan bir arkadaşından bu ürünü temin edebilse aradaki kâr marjlarına ne olur? İşte network marketing işi, tam olarak bunu ifade eder. Şimdi öncelikle network marketing ve klasik ticaret döngüsünü biraz daha net anlamanız açısından bir görsel paylaşalım…

networkmarketing

Peki klasik ticaret döngüsünde reklamlarla yada farklı faktörlerle örneğin alışkanlıkla bir ürüne güveniyor ve o ürünü alıyoruz, neden bir network marketing firmasının ürününü alalım?

Günümüzden 50 yıldan uzun bir süre önce Amerika’da bir doktora tezinde reklamlar araştırılıyor ve insanların birebir tavsiyesinin tüm reklam ağlarından çok daha verimli olduğuna varılıyor. Bir düşünün. Bir filme gideceksiniz ama bir anda arkadaşınızın biri geldi ve dediki ben gittim, param boşa gitti çok kötüymüş. Kararınız ne olurdu? Elbette filme gitmekten vazgeçer yada tereddüte düşerdiniz. Peki bir arkadaşınız geldi ve dedi ki, X filmine gittim, çok güzeldi çok beğendim dedi ve kısa kısa bilgiler verdi. Verdiği bilgiler de hoşunuza gitti ve fragmanını seyrettiğinizdeyse evet gerçekten gidilebilir bir film olduğuna karar verdiniz. Bu olayın yaşanması, tüm reklamlardan çok daha etkili bir pazarlama sistemidir ve network marketing işi de böyle çalışır.

Ancak network marketing işi ülkemize gelip yeni yeni yerli firmalar türemeye başlamışken bir çoğu birşeyi kaçırdı ve kısa sürede kapandı. Bu elbette ürün kalitesiydi. Filmi beğenen arkadaşınızın tavsiyesi ile gittiğiniz film iyi çıkmazsa, hem arkadaşınızı suçlarısınız, hem de tekrar gitmez yada kimseye tavsiye etmezsiniz. İşte network marketing işinde ürünlerin kalitesi bu yüzden birinci önceliktedir. Yani bugün önereceğimiz firma, kalitesi ile ayakta durduğu için, binlerce memnun müşterisi ve temsilcisi olduğu için sizlere güven içinde sunulacaktır.

Ürün kalitesini de anladık ama işi ve nasıl para kazanacağımızı tam olarak anlamadık diyorsanız biraz daha sabredin. Düşünün. Yıllarca nelere zaman harcamadıkki? Bugün hayatınızı değiştirecek bir iş öğreniyorsunuz ve harcadığınız bu zaman hepsinden değerli olacak.

Zaman demişken, işi anlatmadan önce biraz da zaman kavramından bahsedelim. Network marketing işi, gerçekten çok yüksek gelirler elde edebileceğiniz bir iş. Ancak bu işin bir çok iş koluna göre farkı, zaman ve katlama faktörüdür. Bir işe girersiniz, sabit bir maaş bağlanır ve bununla birlikte şu sorunlar gelir:

  • Patronum beni kovacak mı?
  • Patronum bana zam yapacak mı?
  • Çok çalışıyorum ne zaman patronum kariyerimi yükseltmeye karar verecek?

Kısacası girdiğiniz işte herşey patronunuzun elindedir. Peki patronsuz bir iş yapsanız ve kariyeriniz, kazançlarınız hatta çalışma saatleriniz bile sizin elinizde olsa?

Az önce boşa geçen zamandan bahsettim. Bunların ilk örneği diziler… Kimi zaman bir dizi seyredersiniz ve çok fakir biri o bölümde birden çok zengin olmuştur. Belki 1 saat içinde milyoner olmuştur. İş böyle olunca da insanlarda meydana gelen zaman-algı yanılması gerçek hayata yansır ve insanlar sabırsızlaşır. Hemen şimdi kazanmak ister. Hiç dediğiniz olmadı mı? “Çok sabırsızım!” Eğer bu cümleyi kurduysanız sizde de bu zaman-algı yanılması meydana gelmiş demektir. Bir iyi bir de kötü haberim var. Anlatacağım firma ile hemen kazanmanız da mümkün, sabrederek kazanmanız da!

İşin başlangıç aşamasında hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bahsedeceğim kazanç planı ve kazançlara ulaşmanız için bir çiftçi gibi önce tohum ekmeniz, sonra çalışmanız, çalışmayı devam ettirmeniz gerekir. Yıl sonundaki hasat, artık toplaması hiç bitmicek bir hasat olacak ve siz bir yandan toplarken bir yandan tarlanız büyümeye, hasatınız artmaya devam edecektir…

Hayatınızla ilgili bu önemli karar, ücretsiz üye olunabilen ve güvenilir bir Türk firması ile başarıya sadece bir adım uzakta olduğunu biliyor muydunuz?

Network pazarlama işinin birinci aşaması ki direkt kazanmaya başlayacağınız aşama doğrudan satış ile başlar. Ancak bu aşamanın bir ön aşaması daha vardır. O da realitede kazanç olarak görmeyen ancak başarılı ve zengin insanlara sorduğunuzda asıl kazancın başlangıç noktası olarak kabul ettikleri bir aşamadır. Halk arasında “TUTUMLULUK” olarak adlandırılan ancak çoğu zaman 50 kuruşları 1 liraları biriktirmekle, biraz daha ucuza almakla tutumluluğun yanlış anlaşılmasından daha çok “Gerçek Tutumluluk”tur. Gerçek tutumluluk nedir? Aldığınız ürüne verdiğiniz paranın değmesi, gerçek tutumluluktur.

Şöyle düşünün. Hepimizin zorunlu ev ihtiyaçları var. En basit örneği domates aldınız diyelim. Yanyana 2 domates kasası var. Biri 1TL, diğeri 1.5TL (hesabın kolay olması için bu rakamları veriyorum) 1TL’ye aldım ve tutumluyum dediniz. Eve geldiniz ve domateslerin yarısı çürük çıktı ve atmak zorunda kaldınız. Tutumlu musunuz? Hayır, aslında siz o domatese 1TL değil, 2TL verdiniz demek oluyor bu. Network marketing organizasyonlarında ürün kalitesinden bahsetmiştim. Bir ürünün kaliteli olması için elbette farklı maliyerlerinin olması gerekir. Yani büyük bir ihtimalle domates satacaksanız 1.5TL’lik domatesi satmalısınızki, yarın biri gelip yarısı çürük çıktı demesin… Bu sizin için de geçerli. Bu ürünleri kendiniz için de satın alacaksınız. Çünkü günlük hayatta zaten kullanıyorsunuz. 1.5TL’lik bu domatesi toptan fiyatından yani belki 1TL’den alacak ve daha başlar başlamaz siz farketmeseniz bile kazancınız başlamış olacak.

Ön aşamayı geçtik, asıl doğrudan satışa gelelim. Ürün kalitesi ve tutumluluğu anladığımıza göre biraz daha basite indirgeyip tam olarak ne yapacağınıza gelelim. Makalenin başında bir film önerisinden bahsetmiştim. Bir arkadaşınız size iyi bir film önerdi ve gittiniz. Peki o arkadaşınız filmden, yapımcılardan para mı aldı? İşte network marketing sistemde bu tavsiyeniz size para kazandıracak. Nasıl mı?

Öncelikle ilk siparişinizle birlikte katalogunuz da gelecek. Sistemin tüm ürünlerini içeren bu katalog sizin daha kolay satış yapmanız için harika bilgilerle de donatılmış durumda olacak. Sohbet sırasında ben X deterjanını çok beğendim şöyle özellikleri var dediğinizde meraklı gözlere karşı anında katalogu çıkarıp işte bu diyebileceksiniz. Hatta ürünü ve kalitesini canlı olarak göstermeniz de satışınızı etkiler ancak bu gibi konular satış tekniklerinde anlatılacak.

Katalogu çıkardınız ve ürünü beğenen, merak eden arkadaşlarınız da ürünü satın almak isteyecek. Bu ürünü mağazadan bulamazlar. Çünkü bu ürünün mağazası sizsiniz. Ürünü katalogda yazan fiyattan sattığınızda sisteme daha ucuz bir fiyat, en genel tabiriyle toptan fiyatını ödeyeceksiniz. Toptan fiyat demişken o üründen 100sipariş demiyorum, sadece 1 ürünün bile toptan fiyatından bahsediyorum. Bu da her 1 üründen sistemin sunmuş olduğu kar marjını anında kazanmanız anlamına geliyor. Birebir tavsiyeler sürecek ve arkadaşlarınız da kendi akrabalarına, arkadaşlarına anlatacak ve satışlarınız elbette artacak. Yani evinizin rahatlığında bir mağaza sahibi olacaksınız. Ne kadar satış, o kadar kar marjı…

Peki arkadaşlarınız da bu işe girmek isterse?

Sistem doğrudan satıştan network marketinge bu şekilde geçiş yapıyor. Yani ikinci kademe olan ekip prim kazancına. Artık bir mağazanız değil, bir mağazalar zinciriniz olacak…

Arkadaşlarınızı bu işe kendi referansınızla kaydedersiniz. Sonra arkadaşlarınız farklı illerdeki yada aynı ildeki kendi tanıdıklarına ürünler satmaya, yine kendileri için indirimli olarak almaya başlar. Bununla birlikte üyelik dereceniz de yükselmeye başlar. İşte bu kariyerinizi kendinizin yükseltmesi demektir. Yüksek kariyerlere ulaştığınızda ise elbette kazançlarınız da artacaktır. Nasıl mı?

Ayşe isimli arkadaşınızı sisteme kaydettiniz. Ayşe de Ali isimli kuzenini kaydetti, Ali de üniversite arkadaşı Leylayı, ve Leyla da kendi akrabalarını kaydetti… Gördüğünüz gibi zincir uzadıkça uzuyor. Ve sistem şunu söylüyor. Ayşeye, Aliye, Leylaya ve diğer kişilere ulaşmamız senin sayende oldu, o halde onların her alışverişlerinden sana prim vermem gerekiyor. Ekip prim kazancı, ekibinizin büyümesi ile doğru orantılı olarak artacaktır. Görüldüğü gibi patronunuz değil, kazancınızı, maaşınızın artmasını siz sağladınız, buna siz karar verdiniz.

Ekip prim kazancının bir başla güzelliği ise şudur: Yarın bir gün satış yapmak, yada daha fazla çalışmak istemediniz diyelim. Ekibiniz olduğu yerde duruyor ve size bağlı bu mağazalarda satışlar devam ediyor. O halde elbette primlerinizi almaya devam edersiniz.

Peki gün gelip bu muhteşem organizasyonum şirkete mi kalacak? Anlatacağım firmada miras sistemi bulunmakta. Yani isterseniz ekibinizi ve kazançlarınızı olduğu gibi çocuğunuza aktarabiliyorsunuz. Ben X firmasında çalışıyorum elvadım gel şimdi sen devam et diyemezsiniz ama, network marketingde bunu söyleme lüksünüz var…

Ailenizin yaşam standardının korunması network marketing açısından oldukça önemli. Daha önce Network Marketing Uzmanı web sitemde seminer talebinde bulunanlar, toplantı talebinde bulunanlara sorduğum “Liderlerinizin yaşam standardına ne kadar değer veriyorsunuz?” sorusunu pek de anlamamış gibiydi. Ancak bu firma, yaşam standardınız konusunda bir hayli hassas.

Extra liderlik ödülü, seviye yükseldikçe bunun kutlanması, ödüller verilmesi, kar marjının daha da yükseltilmesi gibi anlamlara gelir. Bu firma bunların hepsini sağlıyor. Üstelik araba promosyonları gibi büyük ödüllerle de tüm üyelerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Yeni üyelerin yani sadece satış yapan üyelerin de yüzünü güldürebiliyor. Örneğin 7de 5 gibi bir kampanya ile sadece 150TL’lik bir sipariş verdiğinizde katalog fiyatı 150TL olan 5 ürün de hediye olarak gönderiliyor. Bu demek oluyor ki, tüm ürünleri alış fiyatından bile satsanız diğer bir çok firmaya oranla yine de çok fazla bir kar marjı ile çalışmış olacaksınız!

Şimdi nefeslerinizi tutun. Çünkü yerli sermayede bu kaliteyi, bu değeri yakalamış firmayı açıklıyorum.

ERSAĞ ile KAZANMAYA HAZIR OLUN!

Ersağ firması, ülkemizde özellikle temizlik, kozmetik, gıda takviyeleri alanında kalitesini ve doğallığını kanıtlamış yüksek kazançlı bir network marketing firmasıdır. Sizler Ersağ işine hiç para ödemeden başlayabilecek ve ekibimizin tecrübelerinden de ücretsiz olarak yararlanabileceksiniz. Nasıl mı?

Hemen aşağıdaki üye ol butonunu tıklayın ve Ersağ Ücretsiz Üyelik avantajından hemen faydalanın. En kısa süre içinde sponsorunuz sizinle iletişime geçerek kazanç planı, ürünler ve soracağınız her türlü soru için size yardımcı olmaya hazır.

ERSAĞ ÜCRETSİZ ÜYELİK İÇİN TIKLA!